GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 9614074
*
nr 961 4074
Paul Kedelv
(1917-1990), Sverige
Flygsfors, Paul Kedelv (1917-1990), 1955, height: 18 cm,
VASE, Flygsfors, Paul Kedelv (1917-1990), 1955, höjd: 18 cm
Paul Kedelv, Swedish glass designer, born 1917, dead 1990.
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday May 11 2015
at 20:50:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/5 09:45:36
1
100 kr
8/5 17:29:16
2
Vinnande bud
9/5 19:19:21
1
200 kr
9/5 19:19:21
2
250 kr (Robot)
9/5 19:23:59
1
300 kr
9/5 19:23:59
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flygfors flygsfors glaskonst konstglas paul kedelv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vas
-
7087 ART GLASS
3 pcs, Kosta Boda, Hydman Vallien/B Vallien/K Engm..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:09
-
7044 BOWL
Orrefors Glassworks, Sweden, Gunnar Cyrén (1931-20..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:24
*
Paul Kedelv
Paul Kedelv, Swedish glass designer, born 1917, dead 1990.
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 961 4074
Paul Kedelv
(1917-1990), Sverige
Flygsfors, Paul Kedelv (1917-1990), 1955, height: 18 cm,
VASE, Flygsfors, Paul Kedelv (1917-1990), 1955, höjd: 18 cm
Paul Kedelv, Swedish glass designer, born 1917, dead 1990.
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/5 09:45:36 | 1 | 100 kr |
8/5 17:29:16 | 2 | Vinnande bud |
9/5 19:19:21 | 1 | 200 kr |
9/5 19:19:21 | 2 | 250 kr (Robot) |
9/5 19:23:59 | 1 | 300 kr |
9/5 19:23:59 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flygfors flygsfors glaskonst konstglas paul kedelv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vas
-
7087 ART GLASS
3 pcs, Kosta Boda, Hydman Vallien/B Vallien/K Engm..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:09 -
7044 BOWL
Orrefors Glassworks, Sweden, Gunnar Cyrén (1931-20..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:24